Informacja Administratora

Konkurs językowo - plastyczny „Kraj europejski - język i kultura”

Sprawozdanie z konkursu językowo - plastycznego „Kraj europejski - język i kultura”

Z okazji corocznie obchodzonego dnia 26 września Europejskiego Dnia Języków w Szkole Podstawowej nr 137 w Łodzi został ogłoszony konkurs językowo-plastyczny pt. „Kraj europejski – język i kultura.” Konkurs adresowany był do uczniów klas I – III. Organizatorami konkursu były nauczycielki języka angielskiego uczące w tychże klasach: Pani Monika Mierczyńska i Pani Justyna Stawicka.

Celem konkursu było promowanie nauki języków europejskich oraz propagowanie różnorodności językowej i kulturowej krajów europejskich. Zadaniem uczniów było wykonanie pracy plastycznej promującej język i kulturę wybranego kraju europejskiego. Praca miała być wykonana w formacie A4 w dowolnej technice oraz zawierać element języka wybranego kraju europejskiego (np. powitanie / pożegnanie, charakterystyczny zwrot / wyrażenie) jak również elementy związane z kulturą tego kraju (np. charakterystyczne budowle, atrakcje turystyczne, święta narodowe lub uroczystości).

Do dnia 03. 10. 2022r. uczniowie mieli czas na przekazanie prac nauczycielom języka angielskiego lub wychowawcom. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. W sumie zostało złożonych 43 prac: z klas I – 12 prac, z klas II – 21 prac, z klas III – 10 prac.

Komisja konkursowa w składzie: Pani Beata Dudka - wicedyrektor, Pani Izabela Harańczuk – nauczyciel języka angielskiego oraz Pani Aleksandra Łysień – nauczyciel plastyki dokonała oceny prac konkursowych biorąc pod uwagę trzy kryteria: spełnienie warunków wykonania pracy (zgodność z tematem, odpowiedni format, element językowy i element kulturowy), pomysłowość oraz estetyka wykonania pracy. Każde kryterium oceniano w skali 0-5.

Rozstrzygniecie konkursu odbyło się dn. 13.10. 2022r. Wyniki konkursu zostały udostępnione w zakładce „Ogłoszenia” na www.synergia.librus.pl oraz na stronie internetowej SP nr 137 – www.sp137.edu.lodz.pl.

I miejsce Daniel Rosokha z klasy 1c (44 punkty)

II miejsce ex aequo Maja Gradowicz z klasy 1c (42 punkty), Zosia Rożniata z klasy 1a (42 punkty)

III miejsce Maja Kubiak z klasy 1b (41 punktów)

Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Jagody Kochelak z klasy 1b (39 punktów) oraz Lidii Carleo z klasy 1c (39 punktów).

I miejsce Rafał Żuchliński z klasy 2b (45 punktów)

II miejsce ex aequo Jagoda Garbacińska z klasy 2a (44 punkty), Mateusz Grabowski z klasy 2c (44 punkty), Weronika Kruszyńska z klasy 2b (44 punkty), Tymoteusz Zeler z klasy 2b (44 punkty)

III miejsce ex aequo Antoni Aslan z klasy 2a (43 punkty), Rafał Chmielnicki z klasy 2d (43 punkty), Tomasz Strzelecki z klasy 2d (43 punkty)

Jury przyznało również dwa wyróżnienia dla Zuzanny Rykowskiej z klasy 2d (42 punkty) oraz Sandry Witkowskiej z klasy 2d (42 punkty).

I miejsce Lena Szewczak z klasy IIIb (45 punktów)

II miejsce Jan Michalak z klasy IIIa (39 punktów)

III miejsce ex aequo Bartłomiej Górski z klasy IIIa (38 punktów), Patryk Knistoft z klasy IIIb (38 punktów)

Nagrody dla zwycięzców ufundowało wydawnictwo językowe Macmillan Polska. Były to różnego rodzaju gadżety takie jak długopisy, zakładki do książek czy kredki. Uczniowie, którzy zajęli miejsca na podium lub otrzymali wyróżnienia, dostali również dyplomy. Wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie otrzymali oceny z języka angielskiego.

Opracowała: Monika Mierczyńska